שורשי הסירה הקוצנית נמצאו כבעלי השפעה חיובית למניעת תסמיני מחלת הסוכרת


חוקרים מן המרכז האוניברסיטאי אריאל מצאו כי שורשי הסירה הקוצנית מפחיתים את תסמיני מחלת הסוכרת
שורשי הסירה הקוצנית נמצאו כבעלי השפעה חיובית למניעת תסמיני מחלת הסוכרת, אלו ממצאי מחקר הנערך במעבדות המחלקה לביולוגיה מולקולרית במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, בראשות בראשות ד"ר טובית רוזנצויג.
קבוצת החוקרים בדקה את השפעת התמצית המופקת משורשי צמח הסירה הקוצנית על תסמיני מחלת הסוכרת. מחלת הסוכרת היא מחלה מטבולית כרונית בה ישנו חסר מוחלט או יחסי בהורמון האינסולין, המביא לעלייה ברמת הגלוקוז בדם. שיעור התחלואה במחלת הסוכרת עלה דרמטית בעשורים האחרונים. כיום המחלה נחשבת לאפידמיה. בעקבות החולי מתפתחים סיבוכים שונים בקרב הלוקים בה כמו עיוורון, מחלות לב וכלי דם, מחלות כליות, ועוד. הרפואה הטבעית מציעה מספר צמחי מרפא מסורתיים לטיפול במחלת הסוכרת. רוב המידע לא אומת עד כה בכלים מדעיים.
אחד מן הצמחים הבולטים המוצעים ברפואה הבדואית לטיפול בסוכרת הוא ה-Sarcopoterium spinosum, הסירה הקוצנית, צמח שכיח וטיפוסי בשטחים הפתוחים של הרי החבל הים־תיכוני.
בשלב ראשון, בעבודה בתרבית תאים של רקמות כמו שריר, שומן וכבד, המעורבות במטבוליזם של גלוקוז, שנפגע במחלת הסוכרת, נמצא כי לתמצית הצמחית של שורשי הסירה הקוצנית השפעה על רקמות אלו, המקבילה לאינסולין. בשלב שני, תמצית שורשי הסירה הקוצנית ניתנה לעכברים המפתחים סוכרת (מסוג 2), עקב מוטציה גנטית. שתיית התמצית מנעה אצלם את התפתחות המחלה, זאת בהשוואה לעכברי ביקורת.
התגלית נרשמה לאחרונה כפטנט, וכיום מחפשים החוקרים את החומרים הפעילים בתמצית, כאשר תקוותם היא למצוא טיפול תרופתי על בסיס טבעי למחלת הסוכרת.
להזמנת תמצית שורש סירה קוצנית:04-9952122
מרפא הבושם

תגובות