צמח מרפא הממליס - Hamamelis virginiana


צמח  מרפא הממליס  - Hamamelis

 virginiana 

מחזק כלי-דם (חיצוני), מטפל בפציעות (חיצוני), מעודד התחדשות רקמות, מצמת, נוגד דלקת, סופח, עוצר דימום.
שימושים רפואיים
לטיפול בדלקות מעיים ושילשולים.טחורים, פיסורות - בשימוש חיצוני.
ורידים נפוחים וכואבים ברגליים, דליות.
תכונתו הרפואית הבולטת ביותר של ההממליס הוא יכולת הצימות הגבוהה שלו (Astringent). תודות לריכוז גבוה של טאנינים, המקרישים ומשקעים חלבונים ברקמות ריריות ופצועות, יוצר ההממליס שכבת מגן על פני הרירית או הרקמה הפגועה. בדרך זו הוא מקהה את תחושת הגירוי, מעכב תהליכים דלקתיים, ויוצר שכבה בלתי חדירה כלפי רוב הגורמים המזהמים וכלפי רעלנים (טוקסינים) רבים.
 Astringent - מכווץ מקטין הפרשות ודימומים, יוצר מעין שכבת מגן, משפר את
                     יכולות ההחלמה של הרקמה
Analgesic – משכך ומפחית כאב (בשימוש חיצוני או פנימי)
תמצית העשויה קליפת צמח הממליס שימשה מאז ומתמיד ברפואה עממית למניעה וריפוי תחלואי עור שונים, אלא שכדרכה של רפואה עממית – התוצאות דיברו בעד עצמן ללא כל ביסוס מדעי לכך. למעשה, רק לאחרונה נערכו מחקרים מדעיים שמטרתם היתה לא רק להוכיח את מידת השפעתו של הממליס על העור, אלא בעיקר להבין ולהעמיק במנגנון הפעילות של הצמח. ובכן, תוצאות המחקר העלו עובדות מרתקות, לדוגמה: קליפת הממליס מכילה לא אחת, אלא שתי קבוצות חומרים פעילים והן עצמן מתחלקות לעוד מספר קבוצות בעלות השפעה שונה ומגוונת על תאי העור, כך שסגולותיו הרבות של הממליס הן תוצר של מבנהו הביולוגי המורכב. כך ניתן למצוא בקליפת הצמח מולקולות המחזקות את המערכת החיסונית של העור ופועלות כנגד בקטריות מזיקות לצד אחרות האחריות על שמירת הלחות ובעלות מאפיינים אנטי-דלקתיים. יתרה מכך, באחת מקבוצות המולקולות נמצאו חומרים נוגדי חמצון ואף בסיס להפקת שמן אתרי איכותי בריכוז גבוה.
הימצאותם של כל היתרונות המתוארים יחדיו בצמח אחד, מעלה את הממליס לראש הפירמידה הן בבחינת יכולתו להשפיע על תאי העור ובפרט בכל הנוגע בשיקום ושיפור המרקם, הגמישות, השבת הלחות, שמירתה וכיווץ נקבוביות, תוך יצירת איזון טבעי והרגעת גירויים ודלקות. במיוחד ראוי לציין את חיוניותו של הממליס לעור הנוטה להתפתחות האקנה, מאחר ובמקרה זה כל מכלול סגולותיו בא לידי ביטוי בעת ובעונה אחת
Anti-inflammatory- אנטי-דלקתיים, מסייעים לגוף להתמודד עם מצבי דלקת.
צמח ההממליס ידוע ברפואת צמחי המרפא ביכולתו לכווץ כלי דם פריפריים.משחת הממליס  יעילה בטיפול בטחורים ובמקרים של כאבים הנובעים מורידים בולטים לאחר ובמהלך הריון או כתוצאה מעודף משקל. עיסוי האזור כואב בעזרת משחת הממליס  יקל על הכאב וימנע את החמרת המצב. 
להזמנת תמצית ממליס,משחת הממליס ושמן הממליס-מרפא הבושם-04-9952122
http://www.mrphbosem.com/

תגובות