ארטמיסינין לסרטן: מדוע הטיפול לא הגיע למערב? כיוון שארטמיסינין מופק מצמח טבעי (שיבא / לענה) שאי אפשר לרשום עליו פטנט ולגזור עליו קופן שמן. מסיבה זו הוא לא זכה לפעילות שיווקית ופרסומית כפי שעושות חברות התרופות למוצריהן.

מחקרים מראים שארטימסיה צמח השיבא פועל נגד מגוון רחב של תאים סרטניים והוא הוכח כיעיל במיוחד עבור לוקמיה, סרטן המעי הגס..

הסרטני, שוברים אותה ומחסלים את התאים הסרטניים. מן הסיבה הזו צמח השיבא נחשב "רעל" עבור תאי סרטן. יתר על כן, היופי הוא שארטמיסינין גורם להרס מהיר של תאי הסרטן תוך 16 שעות בלבד בתנאי מעבדה. טיפול חד נקי ואלגנטי

לאילו סוגי סרטן הארטמיסינין רעיל במיוחד?

מחקרים מראים שארטימסיה (צמח השיבא) פועל נגד מגוון רחב ( 55 ) של תאים סרטניים אך הוא הוכח כיעיל במיוחד עבור לוקמיהסרטן המעי הגס, סרטן הריאות, וכן סרטן השד. נאמר יותר מכך: החוקרים הצליחו להראות שתמצית ארטמיסינין מסוגלת להרוג תאים סרטניים שמגלים עמידות מול טיפולי כימותרפיה.
אחד מצמחי המרפא בהם השתמשו ברפואה סינית מימים קדומים הוא לענה מהמין
Artemesua L annus. הסינים השתמשו בצמח זה לשם טיפול במלריה.

שיבא - צמח לענה לטיפול בסרטן;תמצית מרוכזת לענה,שמן לענה וצמח מרפא לענה

  04-9952122
Www.mrphbosem.com
בשנות השבעים, ארכיאולוגים גילו ממצאים מעניינים על שימושים שנעשו עם צמח זה בעבר ומאז החלו להשתמש בו בארצות טרופיות שונות כתרופה נגד מלריה.
מסתבר שבטפיל המלריה יש ריכוזים גבוהים של ברזל והרכיב הפעיל המצוי בצמח הלענה, ארסמיסינין, מתרכב עם הברזל שבתאי הטפיל והורס אותם מהסיבה שבריאקציה עם הברזל, הוא מייצר כמות רבה של רדיקלים חופשיים. למעשה, ידוע כיום שגם בקטריות פתוגניות זקוקות לכמות רבה של ברזל לשם התרבותן. הן מביאות את החולה למצב זמני של אנמיה ואם נותנים לו ברזל, הבקטריות מתרבות עוד יותר והחולה עומד בפני סכנת חיים.

כיצד מתייחסת הרפואה המערבית לארטמיסינין?

באופן מסורתי רופאים קונבנציונלים מלגלגים על תרפיות אלטרנטיביות לסרטן (ועל רפואה משלימה בכלל) לא מכירים בהן ומשדלים את החולים לברוח מטיפולים שאינם בגבולות הגזרה של הממסד הרפואי. המקרה של טיפול בארתמיסינין לחולי סרטן יוצא דופן. למה? כיוון שיכולת הלחימה של צמח הארטרמיסיה בתאים סרטניים לא התגלה על ידי מטפלים אלטרנטיביים אלא על ידי חוקרי אונקולוגיה באוניברסיטה יוקרתית (אוני' וושינגטון בסיאטל). במעבדות המחקר שם ארטמיסינין,  חומר המופק מצמח הלענה צמח רפואי שיבא - כמוהו כפצצה מתקתקת בתוך התא הסרטני.  כיצד לענה-שיבא  ארטמיסיה אנונה.מבדילה בין תאים בריאים לתאי סרטן וכיצד היא מחסלת ביעילות את תאי הסרטן בגוף?

שיבא - צמח לענה לטיפול בסרטן

שני חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון, הפרופסור הנרי לאי ועוזר המחקר שלו הפרופסור נרנדרה סינג, החלו לחקור את הצמח הלענה ממין זה וכיצד הוא משפיע על תאים סרטניים.
נקודת המוצא של המחקר היתה העובדה שכמו לגבי בקטריות וטפילי המלריה, גם תאים סרטניים מכילים כמויות ברזל הרבה מעבר לאלו המצויות בתאים בריאים. התאוריה אותה הם בדקו היתה שהפגשת תאים סרטניים עם ארטמיסינין תפעל כמו לגבי טפילי מלריה והתאים הסרטניים יושמדו.

בגוף קיים חומר בשם טרנספרין שהוא מוליך המכניס ברזל לתאים. תאים סרטניים מכילים 5 עד 15 פעמים יותר קולטנים לטרנספרין. החוקרים חשפו תרבית של תאי סרטן שד אנושיים, להידרוארטמיסינין (צורה מבוססת מים של ארטמיסינין) לחוד, להולוטרנספרין המתקשר עם קולטני טרנספרין לחוד ולצרוף של שניהם יחד. בעוד שחשיפה לכל אחד משני החומרים לחוד לא פגעה כלל בתאי הסרטן הרי שצרוף של שניהם פגע קשות בתאים הסרטניים. רק רבע מהם נותרו בחיים אחרי 8 שעות ואחרי 16 שעות כמעט כולם הוכחדו.

מכירים את האמרה העממית "מה שמר לחיך, טוב לגוף, ומה שמתוק לחיך – מזיק לבריאות?" - לפחות החלק הראשון של המשפט מוכיח את עצמו כאשר מדברים על צמח המרפא שיבא ( ארטמיסיה אנונה ) - צמח מר מאד שהוכח כבעל יכולת מרשימה להשמיד תאי סרטן שד בתנאי מעבדה.

צמח שיבא וסרטן: כיצד צמח השיבא הורג תאים סרטניים?

תאי הסרטן זקוקים לכמויות עצומות של ברזל כדי לגדול באופן אגרסיבי. מן הסיבה הזו בשונה מתאים בריאים אחרים- תאים סרטניים גדושים בתוכם בברזל ואולם, כאשר תמצית של ארטמיסינין ( אשר מופקת מצמח הלענה / שיבא ) באה במגע עם הברזל שבתא הסרטני – מיד מתחיל תהליך ביוכימי שיוצר רדיקלים חופשיים. אלו האחרונים תוקפים את ממברנת התא נעשו נסיונות מבוקרים שבחנו את השפעת תמצית ארטמיסינין על תאי סרטן והתברר כי כאשר צורפה אליו מולקולת טרנספרין (מולקולה המעודדת את הגדלת כמות הברזל בתא) פיצוץ התא וחיסולו היה הרבה יותר מהיר ומרשים.

שיבא - צמח לענה לטיפול בסרטן;תמצית מרוכזת לענה,שמן לענה וצמח מרפא לענה

  04-9952122
Www.mrphbosem.com

האם ארטמיסיה / לענה / צמח השיבא בטוחים לשימוש?

כאמור הפעילות של הלענה היא דיפרנציאלית: על תאים סרטניים בלבד אשר גדושים במולקולות ברזל כאשר הצמח לא פועל על רקמות ותאים בריאים. בנוסף לכך ארטמיסינין יש "טרק-רקורד" בטוח לאורך שנים. במקורו זהו תכשיר אפקטיבי עוצמתי נגד מלריה: במשך עשורים היה יעיל בשימוש על מיליוני חולי מלריה בעולם.

ארטמיסינין לטיפול בסרטן: תופעות לוואי

עם זאת ארטמיסינין המופק מצנמח השיבא לא חף מתופעות לוואי. ארתמיסינין יכול לגרום למספר תופעות לוואי לרבות שלשול, בחילות, כאבי בטן , חום, סימני שפעת, ותאבון מופחת (טוב לדיאטת הרזיה). בנוסף לכך הוא גם גורם להאטת קצב הלב ל60 פעימות בשנייה או פחות.

ארטמיסינין לסרטן: מדוע הטיפול לא הגיע למערב?

כיוון שארטמיסינין מופק מצמח טבעי (שיבא / לענה) שאי אפשר לרשום עליו פטנט ולגזור עליו קופן שמן. מסיבה זו הוא לא זכה לפעילות שיווקית ופרסומית כפי שעושות חברות התרופות למוצריהן. עם זאת צמח השיבא היה ידוע בשימושים רבים במזרח, וברפואה הסינית המסורתית מפיקים ממנו את מקלות המוקסה, לחימום נקודות דיקור והזרמת אנרגיה באקופונקטורה.
לגבי סוג אחר של תאים סרטניים, תאי לוקמיה, התוצאות היו מבטיחות ביותר. תאים כאלו מכילים ריכוז ברזל עד פי 1000 מתאי דם לבנים בריאים והם הושמדו כליל אחרי חשיפה של 78 שעות לצירוף של שני החומרים יחדיו. בשלב שני הם החלו לנסות את הצרוף הזה על בעלי חיים חולי סרטן. מחקר מוקדם נעשה על כלב שסבל מסרטן עצמות חמור עד כדי כך שלא יכול היה ללכת. אחרי 5 ימים של טיפול משולב עם שני החומרים הוא הבריא לגמרי. נושא זה נבדק כעת בניסויים מקיפים יותר.

אחד מן היתרונות היותר ניכרים של טיפול כזה הוא שהחומרים בהם השתמשו בצירוף היעיל, לא השפיעו כלל על תאים בריאים אלא רק על תאים סרטניים כך שיש סבירות רבה שטיפול כזה, כאשר יינתן לבני אדם, יהיה נקי מתופעות לוואי. מטרת החוקרים היא להגיע לתכשיר שיינתן דרך הפה במרפאות חוץ. יש לו סיכוי להפוך לאחד מן הפתרונות היותר מועילים, קלים לביצוע, בטוחים וזולים לטיפול בסרטן מסוגים שונים.

צלצלו והזמינו עוד היום -

שיבא - צמח לענה לטיפול בסרטן;תמצית מרוכזת לענה,שמן לענה וצמח מרפא לענה

  04-9952122
Www.mrphbosem.com

צלצלו והזמינו עוד היום -
שיבא - צמח לענה לטיפול בסרטן;תמצית מרוכזת לענה,שמן לענה וצמח מרפא לענה
  04-9952122
Www.mrphbosem.comצלצלו והזמינו עוד היום - שיבא - צמח לענה לטיפול בסרטן;תמצית מרוכזת לענה,שמן לענה וצמח מרפא לענה 04-9952122 Www.mrphbosem.com

תגובות