טיון דביק עלים צמח מרפא טיון דביק-04-9952122

צמח מרפא טיון דביק-04-9952122
טיון דביק טיון דביק
תיאור הצמח: בן-שיח ממשפחת המורכבים, המגיע לגובה של 100-50 ס"מ. הוא נפוץ בעיקר בשכבות קרקע חוואריות, המצטיינות בכושרן להחזיק מים, ובשולי תעלות, או שטחים המוצפים מים בחורף. גבעוליו מעוצים בבסיסם ומסועפים. עליו הם דמויי אזמל, פשוטים ומאורכים. הפריחה בחודשים אוגוסט-דצמבר, הפרחים יושבים על קרקפות הנישאות בראשי הגבעולים, צבעם צהוב. הפרי הוא זרעון, העונד בראשו ציצת זיפים. כל חלקי הצמח הם שעירים, דביקים ומדיפים ריח חריף. מועד האיסוף: כל ימות שנה.
מקורות ופולקלור: מקור השם טיון הוא ערבי, ומבטא את מקום גידולו – אדמת טין. חוקרים אחדים טוענים שהוא מופיע במקורותינו תחת השן אידן (שבת, במה מדליקין כ').
רפואה עממית: דומה שהטיון הדביק עומד בראש רשימת צמחי הרפואה של ערביי ארץ-ישראל. הם עוטרים לו כתרים של מלך צמחי-המרפא, והערצתם אליו כה גדולה, עד שהם אומרים עליו כי הוא מרפא 40 מכאובים ומחלות.
medicinal plants
Dittrichia viscosa,Dittrichia viscosa oil, שמן טיון דביק,וגד זיהומים,פצעים פתוחים,לחץ דם גבוה,סוכרת, ד.חניכיים,חלל הפה,דרכי הנשימה,כאבי גב,פריצת דיסק,כאבי פרקים ועצמות-שיגרון,לדילול בעיסוי רפואיhttp://www.mrphbosem.com/
תמונה


תגובות